Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Pažaislio vienuolyno sakralinė ekspozicija

Muziejai

Pažaislio vienuolyno buvusios oficinos patalpose įrengta nedidelė ekspozicija, kuri leidžia per valandą sužinoti išties daug. „Vieta, draugiška šeimai“,- skelbia užrašas vos įėjus į šį nedidelį muziejų. „Tiems, kurie nori patys atradinėti pasaulį“, - perskaitome žodžius lankytojų knygoje.

Nuo XVII a. iki XXI a. istoriniai dokumentai, nuotraukos ir aprašymai pateikti išties įdomiai – trimatėse projekcijose, stenduose su durelėmis, stalčiais, kuriuos smagiai varsto ir vaikai, ir suaugusieji. Rūsyje – vertingiausi bažnytinio meno kūriniai, liturginiai drabužiai ir indai. Atskirame kambarėlyje rasite manekeną, aprengtą baltu autentišku XIX a. kamaldulių vienuolio abitu. Jį galima liesti rankomis. Akyliausi gali atrasti ir perskaityti  XVII a. vienuolių vaistų receptų knygelę.

Lankantis vienuolyne galima pasirinkti, kam skirsite daugiausia dėmesio – dvasiniam, istoriniam ar meno palikimui.

Paslaptingiausias ir labiausiai legendomis apipintas vienuolyno laikotarpis – nuo įkūrimo iki XIX a. pr., kol čia šeimininkavo kamalduliai. Tai itin asketiškai gyvenusi bendruomenė, praktiškai nebendravusi su išoriniu pasauliu. Ekspozicijoje išdėstytos ir jos taisyklės – vegetariškas valgis vieną kart per dieną ir pasninkas penktadieniais, nuolatinė tyla, išskyrus bendras maldas ir dvasinius pokalbius, jokių šiltų drabužių žiemai.

Nuo 1831 m. Rusijos caro Nikolajaus I iniciatyva čia apgyvendinti Uspenijos stačiatikių vienuoliai, vėliau išvogę ir išgabenę didžiąją dalį vertybių. Kai kurių iš jų susigrąžinimas prilygsta detektyvinėms istorijoms, kurias čia apsilankę galite sužinoti ir jūs.

Nuo 1920 m. apleistas vienuolynas perduotas lietuviškai kongregacijai, įkurtai 1907 m. JAV – seserims kazimierietiems. Ekspozicijoje didelis dėmesys skirtas josįkūrėjai Marijai Kazimierai Kaupaitei. Dievui ir tautai atsidavusi vienuolė gyveno „visada su tikėjimu, visada su viltimi ir visada su meile”. 1986 m. pradėta jos beatifikacijos byla.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!