Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Kalvių Šv. Antano Paduviečio bažnyčia ir varpinė

Religija

XIX a. pradžioje statyta apskrita kupolinė Kalvių Šv. Antano Paduviečio bažnyčia – viena iš dviejų neoklacisistiniųrotondos tipo bažnyčių Lietuvoje.Antroji stovi Sudervėje. Daugelis čia pirmąkart apsilankiusiųjų nustemba atradę architektūros lobį nuostabios gamtos apsuptyje.

Nedidukė, jauki bažnyčia su medine varpine pastatyta ant ežero kranto. Šalia jos palikus automobilį, galima nueiti iki puikiai įrengtospoilsiavietės ir maudymosi vietos prie Kalvių ežero. Jei nuspręsite atvykti čia birželio pradžioje, pasitikslinkite, kada vyksta tradicinė vasaros pradžios šventė, sutraukianti gausybę dalyvių iš viso regiono!Be to, Kalvių bendruomenė suteikia apgyvendinimo paslaugas.

Pirmąją bažnyčią šioje vietoje apie 1753 m. pastatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės raštininkas Mykolas Pacas, kuriam priklausė ir Kalvių dvaras. 1792 m. bažnyčia, globojama M.Paco duktersJuzefos, sudegė. Netrukus mirė ir pati Juzefa, o našliu tapęs jos vyras Tomas Vavžeckis pastatė naująją, mūrinę. Ji atvėrė duris 1806 m. ir buvo pašventinta Šv.Antano Paduviečio vardu. Nors bažnyčios projekto autorius nežinomas, manoma, kad tai vieno iškiliausių to laikotarpio architektų kūrinys. Bažnyčios prieangį puošia medinė Nukryžiuotojo skulptūra, išlikusi nuo jos pastatymo. Užėję vidun atkreipkite dėmesį į neįprastai dekoruotą medinį altorių.

Kalvių ežero apylinkės yra labai įdomios ir istoriniu, archeologiniu požiūriu. Čia rasti paleolito – mezolito (apie 11 tūkst. m. pr. Kr.) gyvenviečių pėdsakai. Į pietvakarius nuo kaimo, Kalvių miške, yra du pilkapynai, būdingi IX a. – XII a. Į šiaurę nuo Kalvių yra I tūkstantmečio Basonių piliakalnis, į pietryčius – vėlesnio laikotarpio Rokiškių piliakalnis. Miestelyje rasite buvusio dvaro pastatų. Tad nenuostabu, jog apie 300 gyventojų turinčiuose Kalviuose galima sutikti ne vieną aistringą istorijos mėgėją.

Rekomenduojame Kalviuose pabūti bent pusdienį, tai puiki vieta žygiams dviračiais ir pėsčiomis. Patogiausia atvykti automobiliu.

Atsiliepimai

Адвокат в Литве Андрей Владимирович Тищенко 2023-11-27


Не знал о таком красивом костёле.