Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Dubravos rezervatinė apyrubė

Gamta

Kauno pašonėje, netoli Vaišvydavos, galima išvysti penkiasdešimt metų žmogaus rankų nepaliestą mišką ir nuostabaus grožio aukštapelkę. Pirmąkart apsilankiusieji tvirtina, kad čia atvykę pasijuto tarsi nukeliavę laiku į praeitį ir pasivaikščioję po priešistorinę girią. 

Terminu „rezervatinė apyrubė“ apibrėžiamas nedidelio ploto gamtinis arba kultūrinis rezervatas, kurio apsaugai ir priežiūrai nėra steigiama direkcija. Dubravos rezervatinė apyrubė – vienintelė Lietuvoje. Ji apima 120 ha plotą. Lankytojams nutiestas 1,9 km ilgio pažintinis takas su informacinėmis lentomis ir poilsio aikštele pabaigoje. Šią vietovę pamėgo Vaišvydavos gyventojai, tačiau kol kas tai – „neatrastas“ turistinis objektas, tad keliautojai čia gali pasimėgauti ramybe.

Tako pradžioje stebina medžių dydis. Kai kurių iš jų amžius siekia net 150 metų, aukščiausia ošianti pušis – net 38 metrų. Paslaptingumo įspūdį sukuria netvarkomi sausuoliai ir vėjovartos. Čia galima stebėti, kaip išvirtusius senus medžius nukloja kempinės, kerpės, samanos, kol jie pamažu „sugrįžta“ į dirvožemį. Vėjuotą dieną, jei vėjo greitis siekia 15m/s, Dubravos rezervate lankytis draudžiama, nes gali griūti sausi medžiai.

Apie ketvirtadalį teritorijos užima pelkė. Tai vaizdingiausia pažintinio tako dalis. Birželį, pražydus švyliams, pelkę tarsi apsninga baltais pūkeliais, todėl kartais čia rengiamos fotosesijos.

Rezervate negalima judinti nudžiūvusių medžių ar laipioti ant išvirtusių, nes galite ne tik pakenkti laukinei gamtai, bet ir susižaloti. Savo apsilankymą turėtumėte iš anksto suderinti su Dubravos urėdijos administracija. Ekskursijas po rezervatą organizuoja Kauno marių regioninio parko direkcijos specialistai.

Atvykti patogiausia automobiliu, jį palikite šalikelėje. Objektą rasite maždaug už 3 km nuo Vaišvydavos sankryžos važiuodami Gervėnupio link.

Atsiliepimai

Nuostabu 2023-03-18


Nuostabus takas! Tikra terapijos vietą.

Simona 2023-02-18


Jau labai nesaugus vaikščioti takas, vietomis pasviręs.

Lankytoja 2022-08-07


Takas siaubingas,lentos supuvę ir pritaikytas ne visiems lankytojams.Pradžia laiptai po to nupuvęs takas.Daugiau nevyksiu.

Darius 2022-07-11


Ar būtų galima tikslu adresas gauti tos vietos kur takas prasideda ir kur automobilį palikti butu galima nes mes nevietinie

Sveiki, 2021-03-04


Sveiki, ar dirbate,? Norėtume apsilankyti

Kazkaip 2020-08-24


Neradom poilsio aiksteles pabaigoje marsruto, nors po tiek praeito kelio ji butu labai reikalinga

Vaida 2019-07-31


Ačiū už pateikiamą informaciją. O gal būtų galima tiksliau nurodyti lankytinų objektų vietas, kaip juos rasti?

Vaida 2019-07-31


Ačiū už pateikiamą informaciją. O gal būtų galima tiksliau nurodyti lankytinų objektų vietas, kaip juos rasti?