Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis

Religija

Kauno marių pakrantėje ant kalvos stūksantys Pažaislio bažnyčia su vienuolynu pripažinti gražiausiu Šiaurės ir Rytų Europoje brandžiojo baroko architektūros šedevru. Turistų pamėgta vieta pribloškia grožiu, nustebina istorija ir ypatinga atmosfera.

XVII a. statyto ansamblio istorija ir architektūros bei meno lobynų aprašymai netilptų į vieną storą knygą. Šešiakampė bažnyčios forma, pirmasis Europoje įgaubtas fasadas yra unikalūs visame regione. Bažnyčios vidų puošia išlikusios 140 freskų, XVII a. paveikslai, garsiausių Lombardijos skulptorių sukurtas dekoras. Marmuro čia daugiau nei bet kokioje kitoje barokinėje Lietuvos bažnyčioje.

Apie kiekvieną vienuolyno laikotarpį, išgyventus karus, gaisrus, apie čia įkurdintų skirtingų kongregacijų vienuolių dvasingumo praktikas gali būti statomi kvapą gniaužiantys filmai. Tačiauvos įžengus pro vienuolyno vartus gyvenimas sulėtėja ir apgaubia ramybė. Monte Pacis,  Ramybės, Taikos kalnas – kiti Pažaislio pavadinimai.

Įspūdingą šventovę Kauno pakraštyje, tuo metu atokiame miške, XVII a. vienuoliams kamalduliams pastatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas (1621–1684). Kamalduliai – vienuoliai eremitai (sekantys dykumos tėvų atsiskyrėlių pavyzdžiu), besilaikantys itin asketiškos regulos. Šešiskart per parą vienuoliai melsdavosi, iš savo celių galėdavo išeiti tik su vyresniojo leidimu, o kalbėti tik ypatingais atvejais. Įstoję į vienuolyną gaudavo po du abitus visam likusiam gyvenimui ir įkapėms.

Nuo 1992 m.vienuolyne įsikūrusios seserys kazimierietės. Jos rūpinasi Pažaislio restauravimu, organizuoja rekolekcijas ir edukacines programas. Visa vienuolyno istorija nuo XVII iki XXI a. itin patraukliai išdėstyta šiuolaikiškai įrengtoje ekspozicijoje, pritaikytoje ir šeimoms su vaikais.

Atvykti į Pažaislį galima automobiliu, dviračiais ir miesto transportu, įrengta stovėjimo aikštelė. Vos už kelių šimtų metrų - Kauno marių prieplauka, paplūdimys ir Kauno hidroelektrinė.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!