Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Dubravos medžiai dvyniai

Gamta

Prieš maždaug 100-150 metų Dubravos miške išaugę pušis ir ąžuolas dažniausiai fotografuojami gamtos anomalijų kolekcionierių arba romantikų, tikinčių, kad meilė nugali viską. 1971 m. šie medžiai dvyniai paskelbti saugomu gamtos objektu.

Įsižiūrėję atidžiau pastebėsite, kad pušies kamienas ties suaugimo vieta susiplojęs, o ąžuolo šakos įaugusios į pušies kamieną. Aukščiau abiejų medžių kamienai išsiskiria, tačiau net ir didžiausias cinikas įžvelgs, jog medžiai tarsi laiko apsikabinę vienas kitą šakomis, lyg saugodami vienas kitą nuo vėtrų. Pušies aukštis siekia 33 m, ąžuolo – 27 m. Abiejų medžių bendro kamieno apimtis net 3,6 m.

Apie medžius pasakojama neįmantri legenda, šią vietą meilės prisipažinimams ar  svarbių datų paminėjimams yra pasirinkę nemažai Kauno apylinkių gyventojų.  Argi ne romantiška šioje vietoje iš mylimojo ar mylimosios lūpų išgirsti pasakojimą:

„Pamilo ąžuolas pušį. Jų draugystės pradžios niekas nežino. Ar kėkštas pamiršo, kur paslėpė gilę, ar voveraitė pametė pušies kankorėžio sėklą. Iš daigelių išaugo medžiai, ir vienas nuo kito neatsitraukė daugiau kaip 150 metų. Laikas vis stipriau glaudė ąžuolėlį prie jo lieknosios pušelės. Taip ir liko kartu visam gyvenimui žaliuoti ir šalti, tyliai ošti ir su vėtromis kovoti“.

Nors šalia medžių dvynių nėra laužavietės, pavėsinės ar kitų turistinių patogumų, rekomenduojame šią vietą ramioms „laukinėms“ iškyloms. Apsilankiusieji tvirtina, kad šiame miško kampelyje apima išties ypatinga nuotaika.

Patogiausia aplankyti dvynius keliaujant ar grįžtant iš Kadagių slėnio Arlaviškėse. Šiuos du objektus skiria apie 6 km. Keliaujant iš Kauno pro Vaišvydavą Žiegždrių link, nuo žiedinės sankryžos reikia pasirinkti Piliuonos kryptį ir už 9 km šalia pagrindinio kelio išvysite nuorodą. Tuomet palikę automobilį žingsniuosite labai gražiu išretintu mišku apie 1,5 km.  Žinoma, puikiai padėtų ir koordinatės, suvestos į GPS: 54°49‘4“N24°7‘14“E.

 

Atsiliepimai

Žaliakelnis 2019-05-11


Labai faina, kad yra QR kodas ir gali išgirsti istoriją lankytino objekto