Apsilankiusieji Žaslių tradicinių amatų centre vieningai tvirtina, kad viešnagė viršijo lūkesčus. „Jauku ir šilta“, „įdomiau ir smagiau nei tikėjomės“, – dažniausiai sako išbandžiusieji edukacines tradicinio šakočio, Žaslių košės kepimo programas. Todėl nuo 2016 m. veiklą pradėjęs centras populiarėja ne tik kaip ekskursijų, bet ir kaip netradicinių švenčių vieta.
Centre stovi duonkepė krosnis, statyta Dainiaus Strazdo, sertifikuoto tautinio paveldo amatininko, šakotinė. Visiems atvykusiems demonstruojama senoviniu principu veikianti vilnos karšykla, audimo staklės. Kas mėnesį keičiama tautinio meno paroda.Centre organizuojamos programos skirtos grupėms nuo 15 žmonių, trukmė - 1,5 - 2 val.
Tradicinių amatų centras įkurtas Kultūros centro priestate. Šis pastatas – buvusi žydų sinagoga. Iki Antrojo pasaulinio karo Žasliuose didžioji dauguma, pertūkstantįgyventojų, buvo žydų tautybės, daugiausia amatininkai ir verslininkai. Žaslių žydų bendruomenė viena iš anksčiausiai paminėtų Lietuvos istorijoje - 1555 m. Žymiausias žasliškis yra vienas garsiausių pasaulio pianistų – Leopoldas Godovskis. Prie Kultūros centro rasite jo bareljefą.
Patys gyventojai Žaslius vadina mažaisiais Trakais, nes miestelį supa net trys ežerai ir dauguma gyentojų įsikūrę ant kranto. Apsilankę Žasliuose būtinai užsukite į centrinę aikštę, neoficialiai vadinamą Blindos aikšte. Čia 1972 m. buvo filmuojama legendinė juosta apie ,,svieto lygintoją“ Tadą Blindą. Aplankykite ant piliakalnio pastatytą bažnyčią, pasivaikščiokite paežere.
Jaukus, tvarkingas, apie 600 gyventojų turintis miestelis daugiausia svečių sulaukia pavasarį, per Jurgines, vasarą, kai vyksta tradicinis bėgimas aplink Žaslių ežerą, ir rudenį, „Blindos“aikštėje šurmuliuojant rudens šventei. Tad prieš vykdami pasidomėkite renginių kalendoriumi.
Patogiausia į Žaslius atvykti automobiliu.
Atsiliepimai
laimu 2021-03-13
Sveiki noriu paklausti ar yra galimybe susirasti darbo žasliu miestelio aš esu iš guroniu kaimo nes aš šiuo metu jieškau darbo