Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

S. Nėries memorialinis muziejus – Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys

Muziejai

Atvykti į Salomėjos Nėries namus - muziejų rekomenduojame ir tiems, kurie mėgsta poeziją, ir tiems, kurie jos nemėgsta. Būdami čia, pamėgsite. Palemone išlikęs dviejų kūrėjų – neoromantikės poetės Salomėjos Bučinskaitės-Bučienės ir skulptoriaus Bernardo Bučo - namas mena gražiausius ketverius jųdviejų metus.

2004 m. atnaujintą muziejų ir jame vykstančias kūrybines programas lankytojai vertina „penkiomis žvaigždutėmis iš penkių“. Savo rankomis namą pastatęs ir didžiulį sodą aplink apsodinęs B. Bučas svajojo sukurti vietą laisvai kūrybai. Svajonė išsipildė. Prieš karą jame rinkdavosi bohemiški Kauno meninkai, o šiandien net ir paprasti žmonės tvirtina, kad šioje vietoje pajunta įkvėpimą, atgyja jausmai. Ar gali būti kitaip - juk pavasariais čia sninga žiedlapiais ir gieda lakštingalos. Pasivaikščiokite taku šalia Kauno marių iki Lakštingalų slėnio.

Poetė kartu su būsimu vyru B. Buču sklypą šioje vietoje nusipirko 1936 m. Tų pačių metų gruodį jiedu susituokė Paryžiuje. Grįžę pamažu ėmė statyti, pradžioje įsirengė tik vieną kambarį su virtuve. Tik 1938 m., S. Nėriai gavus Valstybinę literatūros premiją už eilėraščių rinkinį „Diemedžiu žydėsiu“, poetė namelyje kūrėsi toliau. Jo vidus suplanuotas labai įdomiai:su terasa, balkonais, vidiniais langeliais – tikras svajonių būstas romantikams. Deja, 1941 m. prasidėjus Antrajam pasauliniam karui Salomėja turėjo bėgti su sūneliu į Rusiją, o Bernardas liko ir slapstėsi kaime. Karo metais namas suniokotas. 1944 m. į Kauną grįžusi poetė apsigyveno bute Dainavos gatvėje. Po metų ji paguldyta į Kauno Raudonojo kryžiaus ligoninę, o liepos 7 d. mirė Maskvoje nuo kepenų vėžio.

Vaikštinėdami tarp eksponatų pamatysite išlikusius asmeninius S. Nėries daiktus, rankraščius, biblioteką, B. Bučo skulptūras ir nuotraukas. Monitoriuose galima peržiūrėti gyvai pateiktą vaizdo medžiagą. Būtinai pakalbinkite  darbuotojas – muziejininkes romantikes.

Atvykti patogiausia automobiliu (įrengta stovėjimo aikštelė) arba miesto transportu. Palikite laiko pasivaikščiojimui gamtoje šalia muziejaus.

Atsiliepimai

Rolanda Girskienė 2023-12-31


Ačiū už įdomiai ir nuoširdžiai parengtą bei pravestą ekskursiją. Tikrai dar apsilankysiu pati ir pakviesiu mokinius, draugus pas jus atvykti.