Maždaug 11 km nuo Žaslių galima atrasti ramų Paparčių kaimą, kurio apylinkės mena visus Lietuvos istorijos etapus. Šioje vietoje iki 1863 m. sukilimo stūksojo įspūdingas XVII a. dominikonų vienuolyno kompleksas su didžiausia to meto šalies biblioteka. Iki mūsų dienų išliko unikali koplyčia ir barokiniai jo vartai. Netoliese, ties Žiežmaros upės kilpa, rasite piliakalnį, saugantį neolito laikotarpio gyvenvietės paslaptis ir didžiausią Lietuvoje mitologinį Laukagalio akmenį, buvusį aukurą.
Jei nuspresite atvykti į Paparčius birželį, aplankykite ir tradicinį Baroko kultūros festivalį. Kitu metu rekomenduojame užsukti į uždariausią Lietuvoje Aušrinės Marijos moterų vienuolyną pasiklausyti ypatingo liturginių valandų giedojimo. Paparčių bendruomenės namuose rasite ne tik ekspoziciją su archeologiniais radiniais iš vienuolyno teritorijos, bet ir galėsite dalyvauti senųjų amatų edukacinėse programose.
Šalia plyti 78,5 ha botaninis draustinis su unikaliomis šlaitų pievomis ir į Raudonąją knygą įrašytais augalais.
Todėl siūlome viešnagei Paparčiuose paskirti bent pusdienį, apkeliauti apylinkes dviračiu ar pėsčiomis. Čia atvykstantys krikščionių piligrimai nuo Paparčių iki Aušrinės Marijos vienuolyno Panerių kaime žingsniuoja 4 km. Pakeliui išdėstyti dešimt restauruotų medinių kryžių, puoštų tradicinėmis Lietuvos dievdirbių drožtomis spalvingomis skulpūromis.
Dominikonų vienuolynas buvo nugriautas po 1863 m. sukilimo prieš carinės Rusijos valdžią, nes vienuoliai padėjo sukilėliams. Kaip teigia amžininkai, iš jo išgabenta net 60 vežimų knygų ir meno vertybių. Laimei, išliko kiek atokiau pastatyta koplyčia, kasdien atvira lankytojams. Ji buvo ištapyta freskomis nuo skliautų iki pat grindų itin aukšto lygio meistrų. Dalis freskų sugadinta, nes koplyčia sovietmečiu naudota kaip trąšų sandėlis. Šalia barokinių vienuolyno vartų sukurta akmeninė buvusio vienuolyno pastatų eksplikacija ir pastatytas stendas su turistine informacija.
Vienuolyno teritorijoje įrengta erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, galima pavalgyti „Šeimos namuose“.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!