Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Maisiejūnų piliakalnis

Archeologija

Ties Kruoniu, ant Strėvos kairiojo kranto stūkstantis Maisiejūnų piliakalnis, tikėtina, supiltas apie IV-V a. Šią vietą pamėgo besidomintieji baltų kultūra, archeologija, istorija. Senovė čia atgimsta kasmet per rudens lygiadienį. Jau tradicine tapusioje Baltų kultūros šventėje demonstruojami senieji amatai, kostiumai, vyksta gamtos garbinimo apeigos, muzikuoja senojo folkloro grupės.

Šią šventę žinomas rašytojas Edmundas Malūkas apibūdina kaip atgaivą tiems, kurie ieško dvasingumo ir „kitokių švenčių“ – be trankios muzikos, alkoholio ir pigių suvenyrų.

130 m į pietvakarius nuo pirmojo yra antrasis Maisiejūnų piliakalnis, o 250 m į šiaurės vakarus - Maisiejūnų pilkapiai. Tai vieni iš geriausiai išlikusių Nemuno vidurupio archeologinių paminklų.

Viduramžiais vietovė buvo strategiškai svarbi, nes Nemuno vidurupiu ėjo gynybinė pilių linija, sauganti Lietuvos sostines – Vilnių ir Trakus – nuo kryžiuočių antpuolių. Strėvos pilis buvusi medinė. Šiam istoriniam etapui atminti kalno papėdėje pamatysite kovos kirvio formos skulptūrą, sukurtą 2009 m.

Tikėtina, kad netoliese 1348 m. vasario 2 d. įvyko Strėvos mūšis tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir kryžiuočių ordino kariuomenių. Lietuviai jį pralaimėjo, jame galbūt žuvo didžiojo kunigaiščio Gedimino sūnūs - Narimantas ir Mantvydas. Įdomu tai, kad kryžiuočių kronikose rašoma, kad nustumti ant užšalusios Strėvos nuskendo 12, o gal net ir 20 tūkst. lietuvių karių. Jei šie skaičiai būtų arti tiesos, tai reikštų, kad lietuvių gynyba buvo visiškai palaužta ir buvo galima užimti šalies teritoriją. Tiesa ta, kad po šio neva didingo laimėjimo kryžiuočiai kurį laiką ne taip intensyviai puldinėjo, žinoma, ir lietuvių gynybinė galia buvo susilpninta. Galbūt ordinas taip siekė sureikšminti savo pergales ir pritraukti daugiau karių.

Patogiausia prie Maisiejūnų piliakalnio atvykti automobiliu, stovėjimo aikštelės nėra – palikite jį šalikelėje. Netoliese – Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė, vaizdinga Strėvos pakrantė.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!