Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Kulautuvos pėsčiųjų takai

Gamta

Už 19 km nuo Kauno, Nemuno slėnyje, įsikūręs kurortas, paprastai apibūdinamas žodžiais: pušynas, ramybė ir tarpukario romantika. Tačiau pastaraisiais metais Kulautuvą aplanko vis daugiau aktyvaus poilsio mėgėjų. Čia atnaujintais pėsčiųjų takais galima žingsniuoti arba važiuoti dviračiu viena iš šešių skirtingų trasų- nuo 2,6 km iki 6 km ilgio.

Visi takai yra žiediniai – kur kelionę pradėsite, ten ir baigsite. Žygeivių laukia Dievų ir deivių slėnis su keturiomis įrengtomis poilsiavietėmis, jaukus Karnavės kaimas ant Nemuno kranto. Visas maršrutas kalvotas, vingiuoja smėlėtais pušynais, puikiai matosi Nemuno lankos. Panašių sveikatingumo takų Lietuvoje yra tik penki.

Naudinga žinoti, kad nuo Kulautuvos iki Raudondvario panemune nutiestas dviračių takas, tad turintys tvirtas kojas keliautojai tą pačią dieną aplanko abu miestelius.

Maždaug už pusės kilometro nuo tako pradžios ant karjero kranto įrengtas paplūdimys, kuris buvo įvertintas Mėlynosios vėliavos ženklu.

Istorikų teigimu, dabartinis miestelis susiformavo iš Jučionių ir Tamaros kaimų XIX a. pabaigoje. Tačiau čia gyventa daug seniau. Pirmąkart Kulautuva paminėta rašytiniuose šaltiniuose prieš daugiau nei 650 metų, miestelio apylinkėse rastas viduramžių sidabro dirbinių lobis.

Kulautuva buvo vienas iš gražiausių tarpukario Lietuvos kurortų. Čia medines vilas statėsi  Laikinosios sostinės aukštuomenė. Todėl siūlome pajausti XX a. pradžios atmosferą, pasivaikščioti pagrindine miestelio gatve - Akacijų alėja. Jos vardu pavadintas ir tarptautinis bardų festivalis, kasmet liepą į Kulautuvą sukviečiantis šimtus romantikų. 

Patogiausia atvykti iki pėsčiųjų takų automobiliu, stovėjimas nemokamas.

Atsiliepimai

Lig. 2020-11-15


Puikus miškelis, tobulas miestietiškam