Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Kauno Šv. Vincento Pauliečio bažnyčia

Religija

Vienbokštė balta bažnyčia grakščiais aukštais langais yra viena iš keturių tarpukario modernizmo bažnyčių Kaune. Jos istorija pasakoja apie kapucinų (Šv. Pranciškaus brolijos atmainos) kūrimąsi Lietuvoje, o sovietmečio pabaigoje čia rinkdavosi tikintieji disidentai, nepabūgę krauju pasirašyti reikalavimų sovietų valdžiai.

XX a. pradžioje popiežius Pijus IX nusprendė įkurdinti kapucinus ir jėzuitus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. 1935 m. kapucinai iš Bavarijos buvo pakviesti į Kauno arkivyskupiją, jiems atiduota nebaigta statyti Petrašiūnų bažnyčia. Netrukus prie jų prisidėjo pirmieji lietuviai kapucinai, vienas iš jų - tėvas Stanislovas, vėliau dėl antisovietinės veiklos, istorinių vertybių gelbėjimo ir ypatingos charizmos visoje šalyje išgarsėjęs Paberžės klebonas. Patys broliai aktyviai dalyvavo bažnyčios statybose, atliko vidaus apdailą. 1936 m. gruodžio 13 d., šventinant bažnyčią, homiliją sakė palaimintasis arkivyskupas Teofilius Matulionis.

Sovietmečiu vienuolynas uždarytas, vienuoliai pradėti persekioti. Tačiau bažnyčioje veikiančioje jaunimo zakristijoje apie 1970 m. ėmė rinktis Petrašiūnų jaunuoliai ir pogrindyje veikusios vienuolės. Jie dalyvaudavo pamaldose ir slapta mokė vaikus tikėjimo tiesų, ruošė sakramentams. Toje pačioje zakristijoje 1988 m. buvo krauju pasirašomas reikalavimas sovietų valdžiai grąžinti tikintiesiems Vilniaus katedrą ir šv. Kazimiero bažnyčią.

1995 m. Petrašiūnų bažnyčia ir vienuolynas grąžinti kapucinams. Visą Petrašiūnų kapucinų istoriją galima sužinoti vienuolyno palėpėje įrengtame muziejuje. Dėl apsilankymo jame reikia susitarti iš anksto.

Grakščią Petrašiūnų šventovę, panaudojęs romanino ir gotikinio stilių elementus, 1932 m. suprojektavo architektas Nikolajus Mačiulskis. Žymiausias jo darbas Kaune – legendinis „Romuvos“ kino teatras. Šis ir kiti tarpukario modernizmo pastatai 2015 m. pelnė Kaunui UNESCO dizaino miesto titulą.

Šventoriuje esančias kapinaites puošia geriausiu Kauno apskrityje pripažinto kryždirbio Adolfo Teresiaus koplytstulpiai.

Atvykti patogu automobiliu (yra stovėjimo aikštelė) ir miesto transportu.

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!