Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškė Guronyse

Religija

Sodybos vietoje, kur 1920 m. gimė antrasis iš trijų Lietuvos kardinolų Vincentas Sladkevičius, šiandien rasite šviesa užlietą koplyčią, apsuptą Rožinio keliui skirtomis penkiomis koplytėlėmis. Šalia – Guronių rekolekcijų namai, kuriuose, pasak juose pabuvojusiųjų krikščionių, ramybę ir pilnatvę atrado šimtai žmonių.

Koplyčia ir Rožinio slėpinių parkas aplink ją pradėti kurti 2002 m. popiežiui Jonui Pauliui II į rožinio maldą įtraukus šviesos slėpinį. Kardinolas labai vertino šią maldos formą, tad jo garbei Guronių rekolekcijos namuose įrengta rožinio ekopozicija.

Vincentas Sladkevičius kardinolu tapo 1988 m. liepą, nuo pirmojo lietuvio kardinolo Jurgio Radvilos mirties praėjus beveik 400 metų. Šis įvykis sutapo su Sąjūdžio ir Atgimimo pradžia, tad nenuostabu, kad iš Romos jau su titulu grįžęs bažnyčios vadovas Kauno traukinių stotyje buvo pasitiktas su „Tautiška giesme" ir trispalvėmis.  Kuklutis, smulkaus sudėjimo bažnyčios tarnas tenorėjo būti Dievo gerumo ženklu žemėje, tačiau visuose pokalbiuose Vatikane garsiai minėjo Lietuvos vardą ir jos laisvės siekį. Tad net ir netikinčiųjų atmintyje jis išliko kaip nepaprastos vidinės tvirtybės intelektualas ir kovotojas už šalies laisvę.

V.Sladkevičius taip prisimena savo pirmąjį pokalbį su Jonu Pauliumi II jam tapus kardinolu : „Kai Šventasis Tėvas Vatikane šiuo atveju mane pasveikino, nuolankiai jam pareiškiau: „Non sum dingus“ – nesu vertas. O jis šypsodamasis atsakė: „Ir gerai, kad nesijauti vertas. Būtų blogai, jei jaustumeisi vertas.“ 

Patogiausia į kardinolo V.Sladkevičiaus tėviškę atvykti automobiliu, čia įrengta erdvi automobilių ir dviračių stovėjimo aikštelė. Tereikia ties Elektrėnais išsukti iš autostrados Vilnius – Kaunas Jonavos link ir sekti kelio ženklus apie 10 km. Atvykus traukiniu į Žaslių geležinkelio stotį iki parko reikėtų paėjėti arba važiuoti dviračiu 2,8 km.

Atsiliepimai

Nijolė 2021-04-24


Šiandien aplankėme paliko didelį įspūdį