Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Kadagių slėnis

Gamta

Arlaviškių kaime (Kauno r.) virš Kauno marių skardžio vingiuojantis Kadagių slėnio takas 2016 m. išrinktas gražiausiu Lietuvoje pažintiniu taku. Nuo jo atsiveria išplatėjusio Nemuno ir Dabintos salos panorama, Ronakalnio atodanga ir net 5 ha ploto unikalus Lietuvoje kadagynas, pripažintas valstybinės reikšmės gamtos paminklu. Kai kurių beveik šimtamečių kadagių aukštis siekia net 12,5 m.

Pastaraisiais metais ši vieta tapo labai populiari tarp romantiškų pasivaikščiojimų mėgėjų, įspūdingų „asmenukių“ ir vestuvių fotografų.  Be to, dėl ypatingų kadagių išskiriamų eterinių aliejų oras šioje vietoje yra itin tyras, natūralios medicinos žinovų teigimu, net gydantis. Todėl rekomenduojame lankantis čia neskubėti ir neapsiriboti vien gražiu panoraminiu vaizdu.

Nuo šlaito matomoje Dabintos saloje prieglobstį rado daugybė vandens paukščių rūšių. Jų būrius galima stebėti šiltuoju metų laiku. Žvelgdami žemyn nuo pagrindinio tako išvysite „kabančias pelkes“ - šaltinius su vandens tėkmės formuojamomis uolienomis – tufais. Oro sąlygos augalams čia taip pat ypatingos, nes šlaito atokaitoje įšilęs oras sulaikomas miško, todėl slėnyje klesti net ir itin reti augalai. Ploteliuose  tarp kadagių galite pastebėti į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytus augalus: gauruotąjį gvazdiką, boloninį katilėlį, melsvąjį gencijoną, dirvinį česnaką; dienos metu - kelias retų drugių rūšis, pavyzdžiui, miškinį storgalvį, paprastąjį jautakį satyrą ar tamsųjį satyrą. Kiek mikro... ir makro... grožio sutilps jūsų nuotraukose ir prisiminimuose, priklausys ne tik nuo metų laiko, bet ir nuo pačių keliautojų pastabumo.

Patogiausia čia atvykti automobiliu, kurį galima palikti stovėjimo aikštelėje parko prieigose. Pažintinio tako ilgis – 1,3 km, takas ir jo prieigos pritaikyti neįgaliesiems. Atstumas nuo Kauno miesto centro  - apie 27 km. Netoliese galima aplankyti kitas Kauno marių regioninio parko ir jo apylinkių įžymybes, pavyzdžiui, Dubravos medžius dvynius ar Žiglos maumedyną.

Atsiliepimai

Kadagiu slenis 2020-08-24


Puiki gamta,vaizdai,bet jau seniai tvarkytas. Lentu tako beveik visos lentos susideveje, kitur ir suluze. Ranku tureklai visi kliba, ne veltui yra informacija, kad takas nesaugus. Tai kaip dar leidzia juo vaikscioti lankytojams ir dar su vaikais, nelaimiu gal nori.Kur tie ES pinigai ar jau isleisti ar neukiskai isleisti nepasidomejus medienos naudojamos techninemis salygomis.Suoliukas poilsiui tik vienas.Zmoniu mase didele, bet patogumu nulis.

Takas 2019-04-07


Vieta nuostabi, puikūs vaizdai, gal takas kiek reikalauja remonto :)