Mobili aplikacija

Keliaukite aplink Kauno marias su asmeniniu audio gidu!

Birštono centrinis parkas

Gamta

Birštono centrinis parkas įkurtas 25 ha miške neiškirtus nė vieno medžio. Jį pamėgo ir sporto entuziastai, ir ieškantys ramybės. Čia rasite įrangą daugybei sporto rūšių – nuo krepšinio, kūno treniruoklių iki pasagų mėtymo. Labiausiai lankytojus stebina mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“, sukuriantis jūrinį klimatą 50-80 m spinduliu aplink save.

Atviras vandens garinimo paviljonas ir pušyno oras padeda įveikti kvėpavimo takų ligas. Jis neveikia tik žiemos laikotarpiu. Tačiau net atvėsus orams lankytojų parke netrūksta.

Parke rasite sporto, skulptūrų, dviračių ir poilsio takus. Sporto take šalia treniruoklių įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, todėl tai puiki vieta sudominti sportu visą šeimą. Čia galima žaisti krepšinį, stalo tenisą, minigolfą, o jaunimui sukonstruotos riedlenčių rampos.

Kultūros taką puošia aštuonios garsių Lietuvos menininkų skulptūros, šalia jo – ramybės zona. Joje ne tik galima ramiai paskaityti knygą, bet ir išvysti liuoksinčių voveraičių, miško paukščių. Netoliese – iš lauko akmenų sudėliotas pažintinis Nemuno kilpų takas, tiksliai atkartojantis upės vingius Nemuno kilpų regioniname parke.

Parko takai nėra suprojektuoti architektų, tiesiog išgrįsta dalis birštoniškių ir kurorto svečių natūraliai išmintų mėgstamiausių „maršrutų“. Dalis iš jų likę padengti smėliu ir pušų spygliais, tad puikiai tinka bėgimui.

Netoli Eglės sanatorijos ištisus metus veikia mineralinio vandens biuvetė. Kai kurie keliautojai tvirtina, kad jau po vieno apsilankymo Birštono parke pasijuto žvalesni ir pažadėjo sau ateityje daugiau judėti, grožėtis gamta ir skirti daugiau dėmesio sveikatai.

Jei atvyksite automobiliu, jį rekomenduojame palikti Pušyno gatvės gale prie Nemuno. Netoliese – Nemuno krantas ir pėsčiųjų takas, kuriuo galima žingsniuoti iki pat Vytauto kalno.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!